biegowki Nowy Targ

Całą rodziną na biegówki do Nowego Targu

Zima się kończy, wiosnę czuć w powietrzu, ale w górach i na Podhalu jeszcze kupa śniegu i warunki sprzyjające uprawianiu sportów zimowych. My dzisiaj zawędrowaliśmy na lotnisko w Nowym Targu, a to dlatego, że jest tutaj jedna z najdłuższych tras biegowych na Podhalu.

Nowotarska trasa jest idealna na spacery na nartach dla początkujących, ale też świetna na długi bieg dla zaawansowanych narciarzy. Doskonałe miejsce na wypad całą rodziną. Trasa biegnie wokół Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem” i liczy 15 km. Jest  prawie płaska, położona w malowniczym miejscu, dookoła rozpościerają się widoki na Gorce, Tatry, a przy dobrej widoczności można podziwiać też Babią Górę.

Gorce
Gorce
Tatry
Tatry

Swój samochód można zostawić na parkingu przy Aeroklubie Nowotarskim (Lotników 1). Zresztą tam zaczyna się cała trasa.

Na miejscu działa dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu biegowego. Numery butów zaczynają się od 26, więc śmiało można przyjechać z dziećmi. Nasz prawie czterolatek 😉 był zachwycony biegówkami. Miał pierwszy raz w życiu na nogach tego typu narty i radził sobie wyśmienicie. A co najważniejsze wcale nie chciał kończyć zabawy i iść do domu – tak mu się spodobało.

narty biegowebiegowki

Trasa na lotnisku jest dobrze utrzymana. Ratrakowana jest raz w tygodniu i po każdych większych opadach śniegu. Niestety przy takiej pogodzie jak dziś (8 stopni i pełne słońce) śnieg topi się w oczach i gdzieniegdzie wychodzą kretowiny :(

 

W Nowym Targu na biegówkach można również poćwiczyć na trasie przy wyciągu na Długiej Polanie. Jest tam zrobiona pętla ok. 650 m, sztucznie śnieżona i ratrakowana. Znajdziecie tam też wypożyczalnię potrzebnego sprzętu oraz doradztwo instruktora.

Jeśli macie jeszcze ferie to zaglądnijcie do Nowego Targu, po to by pobiegać na nartach.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>